Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 13 чоловік

Річний звіт про роботу закладу

Дата: 20 січня 2019 о 21:31, Оновлено 11 січня 2021 о 13:58

Аналіз роботи школи за 2019-2020 навчальний рік

У 2019-2020 навчальному році робота школи була спрямована на виконання завдань Констутиції України, Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту»,Указів Президента України «Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти України», «Про додаткові заходи щодо підвищення якості освіти в Україні», «Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти в Україні» від 30.09.2010, №926/2010, Концепції національного і громадського виховання, рекомендацій щодо організації і проведення методичної роботи з педагогічними кадрами в системі після дипломної педагогічної освіти.

Постанов Кабінету Міністрів України:

- «Державний стандарт початкової загальної середньої освіти» від 20.04 2011 року № 462;

- «Про затвердження Положення про загальноосвітній навчальний заклад» від 27.08.2010 року № 778.

Постанови Головного державного санітарного лікаря України від 14.08.2001 року № 63 «Про затвердження Державних санітарних правил і норм»

5.2.008-01 «Державні санітарні правила і норми влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу».

Наказів Міністерства освіти і науки України:

- «Про прийом дітей до 1 класу загальноосвітніх навчальних закладів» від 16.04.2018№  367

- «Про затвердження Типового положення про атестацію педагогічних працівників» від 06.10.2010 року № 930 зі змінами від 08.08.2015 року;

Переліку навчальних програм, рекомендованих Міністерством освіти і науки, для використання в початкових класах,  у загальноосвітніх навчальних закладах.

Типовими навчальними планами загальноосвітніх навчальних закладів.

Статутом школи. 

Пріоритетними стають особистісно орієнтований,компетентнісний підходи, які покликані підготувати особистість, спроможну бути активною, здатною осмислено зберігати, самостійно відтворювати власну життєдіяльність, досягти життєвого успіху.

Першочерговим завданням навчального закладу є задоволення потреб населення території обслуговування, їх національно-культурних, національно-освітніх прав і запитів. Ці потреби задовольняються в основному сформованою мережею навчального закладу.

1. Візитка навчального закладу

Рудня-Карпилівська загальноосвітня школа – загальноосвітній навчальний заклад комунальної форми власності, який підпорядковується відділу освіти, культури,молоді та спорту Клесівської селищної ради діє на підставі власного Статуту.

Рудня-Карпилівська ЗОШ І ступеня — це заклад освіти з правом юридичної особи, що забезпечує потреби громадян у початковій  освіті, в якій поєднуються класичні принципи педагогічного процесу та активно запроваджуються інноваційні технології. Школа передбачає вивчення іноземної мови – англійської та забезпечує опанування комп’ютерних технологій з 2-го класу.

Загальноосвітній навчальний заклад був організований з 01.09.1993 року.

Юридична адреса школи:

34513, вул..Кузнецова 15,с.Рудня-Карпилівська, Сарненського району, Рівненської області

Школа працює за п’ятиденним робочим тижнем у дві зміни.

У навчальному закладі визначена українська мова навчання.

2. Мережа навчального закладу

У 2019-2020 навчальному році управління закладом було спрямовано на здійснення державної політики в галузі освіти, збереження кількісних і якісних параметрів мережі, створення належних умов для навчання і виховання учнів, удосконалення змісту навчально-виховного процесу, впровадження нових освітніх технологій, розвиток здібностей дітей і підлітків.

Педагогічним колективом школи проведено певну роботу щодо збереження й розвитку шкільної мережі. На початок навчального 2019-2020 н.р. в школі навчалося 30 учнів. Укомплектовано 4 класів із середньою наповненістю 7 учнів. Охоплено навчанням 100 % учнів.

Клас

На 05.09.2019

31.05.2020

Різниця

Прибуло

Вибуло

ЗНЗ району

ЗНЗ інших районів

Інші навч. заклади

Виїхали за межі області

Виїхали за межі країни

1

10

10

-

-

0

2

8

8

-

-

0

3

6

6

-

0

4

6

5

0

Мережа класів та їх наповнюваність на 2019-2020н. р.

№ з/п

Клас

2019-2020

1

1 клас

10

2

2 клас

8

3

3 клас

6

4

4 клас

6

Всього

30

3. Виконання ст. 53 Конституції України, ст. 35 Закону України «Про освіту», ст. 6 Закону України «Про загальну середню освіту»

На виконання статті 35 Закону України «Про освіту», статті 6 Закону України «Про загальну середню освіту», статті 19 Закону України «Про охорону дитинства», постанови Кабінету Міністрів України від 12.04.2000 № 646 «Про затвердження Інструкції з обліку дітей і підлітків шкіль­ного віку», наказу Держкомстату України від 06.11.2007 № 406 «Про затвердження форми дер­жавного статистичного спостереження № 77-РВК «Звіт про кількість дітей шкільного віку» було організовано роботу щодо охоплення навчанням дітей шкільного та дошкільного віку, які про­живають у мікрорайоні закладу. Усього таких дітей — 90, з них шкільного віку, які мають навчатись у нашій школі — 30, дошкіль­ного віку — 8. Усі діти шкільного віку охоплені навчанням в школі, дошкільнята відвідують групу короткотривалого навчання.

Основними заходами по охопленню дітей шкільного віку навчанням у 2019-2020 навчальному році були:

- організація обліку дітей та підлітків у мікрорайоні;

- спільна робота з ДНЗ;

- спільна робота із працівниками сільської ради, батьками;

- контроль відвідування учнями навчальних занять;

Доведено, що рівень знань учнів безпосередньо залежить від рівня відвідування учнями навчальних занять в школі. На виконання статті 35 Закону України «Про загальну середню освіту» школа повинна забезпечити право учнів на одержання освіти. В цьому напрямку школа проводить достатню роботу. Адміністрацією школи, класними керівниками приділяється велика увага охопленню учнів навчанням. Наразі немає пропусків занять без поважної причини, пропуски здійснені по хворобі, по поважній причині, а досягти цього стало можливим через те що :

- в школі щорічно у вересні -жовтні проводиться рейд «Урок»;

- питання охоплення учнів навчанням розглядаються на засіданні педагогічної ради, на нараді при директорі, на класних батьківських зборах;

- проводиться індивідуальна робота з батьками;

- систематично ведеться журнал відвідування.

Враховуючи зазначене, завдання педагогічного колективу школи щодо охоплення учнів навчанням наступні:

- продовжити профілактичну та роз’яснювальну роботу з батьками;

- продовжити співпрацю із органами місцевого врядування та дільничним інспектором;

- рейд «Урок» проводити протягом всього навчального року;

4. Контрольно - аналітична діяльність.

Протягом 2019-20220 н.р. адміністрація навчального закладу продовжувала удосконалювати систему управління школою на всіх рівнях її функціонування та життєдіяльності з метою забезпечення стабільної та якісної роботи колективу. Узгодженість дій адміністрації, координація дій, спрямовані на створення творчого психологічно спрямованого мікроклімату в колективі, творчості та впровадженню інноваційних форм роботи.

Управління закладом було спрямовано на здійснення державної політики в галузі освіти, збереження кількісних і якісних параметрів мережі, створення належних умов для навчання і виховання учнів, удосконалення змісту навчально-виховного процесу, впровадження нових освітніх технологій, розвиток здібностей дітей і підлітків, проведення профорієнтаційної роботи. Керівництво, підвищення якості та ефективності внутрішньошкільного управління забезпечувалося документами планування роботи: перспективним, річним, робочим навчальним, місячним та тижневим планам. Принцип доцільності і оперативності прийняття управлінських рішень адміністрації базувався на аналітичних даних, отриманих в ході внутришкільного контролю.

Адміністрацією постійно проводились консультації та спільно розглядалися питання з такими структурними підрозділами закладу, як: Рада школи, батьківський комітет.

Управління школою здійснюється згідно річного плану роботи школи, плану внутрішньошкільного контролю та календарних планів вчителів – предметників і планів виховної роботи класних керівників. Така система планування сприяє досягненню ефективності та вдосконаленню навчально-виховного процесу й забезпечує планомірний розвиток школи.

Враховуючи сучасні вимоги, більшість рішень приймаються на основі врахування думки колективу й інтересів справи, створюється позитивний мікроклімат у колективі. Проблеми обговорюються й виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому здійснюється. Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування.

Метою функціонування школи є створення у навчальному закладі конструктивного простору з метою формування успішної особистості, здатної до розбудови себе в соціумі, задоволенні потреб у здобутті якісної освіти на рівні державних стандартів, виявлення і максимальний розвиток позитивних задатків у пізнавальній , емоційній , естетичній сферах діяльності учнів.

З цією метою у 2019- 2020 н. р. адміністрацією школи проведено:

1. Перевірки ведення ділової документації

2. Здійснено перевірки стану викладання предметів: математика, музичне мистецтво в початкових класах;тематична перевірка – національно- патріотичного виховання в школі, адаптація учнів 1  класу до навчання у початковій  школі, дотримання санітарно – гігієнічних норм на уроках фізичної культури, вміння учнів застосовувати знання з основ здоров*я на практиці.

3. Проведено класно – узагальнюючий контроль з техніки читання в 1-4 класах, проведення обов язкових контрольних робіт, персональний контроль учителів, які атестуються .

4.Розглядались питання, які підлягають контролю або експертизі з боку адміністрації школи:

  • Забезпечення організованого початку навчального року
  • Адаптація учнів 1-го  класу до навчання.
  • Календарне планування.
  • Стан виконання навчальних програм.
  • Хід підготовки учнів 4-го класу до ДПА.
  • Виконання єдиного орфографічного режиму (перевірка стану ведення зошитів для контрольних робіт, робочих (вибірково)), класних журналів, протоколів, планів.
  • Ведення щоденників.
  • Виховні плани класних керівників
  • Стан роботи з профілактики правопорушень, дитячої злочинності.
  • Атестаційний цикл педагогічних працівників.
  • Організований порядок закінчення навчального року: здійснено перевірку журналів,
  • Ведення особових справ учнів та вчителів.
  • Організація харчування учнів.
  • Робота з організації навчальних екскурсій.
  • Контроль за відвідуванням навчальних занять учнями.
  • Виконання законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку.
  • Виконання Закону України «Про звернення громадян»

· Протоколи проведення засідань методичного об’єднання учителів (аналіз тематики, протоколів, змісту виступів , тези виступів, дотримання порядку денного, розгляд нових нормативно-правових документів загальнодержавного та обласного , селищного рівнів.)

· Соціальний захист учнів.Харчування учнів (1-4-х класів, пільгових категорій).

· Забезпечення учнів підручниками.

· Проведення класних годин

· Позакласна виховна робота. Реалізація завдань Основних орієнтирів виховання учнів 1–4-х класів.

· Позабюджетна діяльність у школі, зміцнення матеріально-технічної бази.

· Робота класних керівників (чергування по школі)

· Безпека життєдіяльності. Охорона праці у школі.

· Виконання навчального плану у 2019-2020 навчальному році.

Адміністрацією систематично проводиться контроль за веденням шкільної документації. Окрема увага в ході перевірок була приділена організації своєчасної та якісної перевірки учнівських зошитів. Загально відомо, що для забезпечення високої грамотності і загальної культури учнів необхідно дотримуватися визначених правил і рекомендацій щодо перевірки і ведення учнівських зошитів. Зошит відображає не лише знання та вміння учнів, а й працю вчителя. Необхідно відзначити, що всі вчителі школи проводили плідну та ефективну роботу з перевірки учнівських зошитів, які перевірялись своєчасно. Це свідчить про відповідальне ставлення до роботи, творчий підхід до виконання обов’язків вчителя.

Адміністрація закладу здійснювала постійний контроль за станом виробничої та виконавчої дисципліни. Всі вчителів відповідально ставляться до своїх обов’язків.

За підсумками перевірок підготовлені довідки, накази, які заслухані на засіданнях педагогічної ради, засіданнях методичного об єднання вчителів початкових класів, на нарадах при директорові.

Керівництво підвищення якості та ефективності внутрішньошкільного управління забезпечувалося документами планування роботи: перспективним, річним, робочим навчальним, місячним та тижневим планами.

Принцип доцільності і оперативності прийняття управлінських рішень адміністрації базувався на аналітичних даних, отриманих в ході внутрішньошкільного контролю.

5. Результати навчальної діяльності

Навчально-виховний процес здійснюється в школі відповідно плану роботи школи, Статуту школи та робочого навчального плану.

В основу навчального плану покладена нормативна база МОН України. Стратегічними напрямками розвитку початкової освіти залишаються особистісно-орієнтований підхід в навчально-виховному процесі, формування ключових компетентностей учнів початкових класів, зокрема, загальнокультурної, громадянської, здоров’язбережувальної, інформаційно-комунікаційної. Навчальний план початкової школи був складений за типовими навчальними планами початкової та основної школи з українською мовою навчання .

Згідно із новим Держстандартом передбачається здійснення особистісно-орієнтованого підходу у навчально-виховному процесі початкових класів, тому значна увага і методичної служби, педагогічного колективу приділяється подоланню консерватизму в підходах до навчально-виховної діяльності, впровадженню інноваційних технологій. Вивчення іноземної мови за новим Держстандартом з першого класу є досить позитивним фактом. Це дає можливість дітям досягти кращих результатів у вивченні іноземних мов, що так важливо в сучасному світі.

Стан навчальної роботи в школі перебуває на задовільному рівні, у 2019-2020 році після проведеної відповідної роботи вчителями у співпраці із батьками, вдалось подолати декільком учням початковий рівень навчальних досягнень.

Аналіз освітньої діяльності за минулий рік показує, що колектив не втрачає позицій у всіх напрямках навчально- виховної роботи

У 2019-2020 н. р. навчально-виховний процес було спрямовано на інтелектуальний, соціальний і фізичний розвиток кожної дитини як особистості, здатної самостійно мислити і творчо діяти, використовувати знання в нестандартних ситуаціях.

За підсумками навчального року:

- 24 учні переведено до наступного класу;

- 6 учнів випущені з 4 класу;

- 10 учнів прийшло у перший клас

6. Кадрове забезпечення

На початок 2019-2020 н.р. школа була забезпечена штатними працівниками на 100%. Педагогічний колектив об'єднав людей , що люблять свою справу та відданих своїй роботі. Завдяки наполегливій праці вчителів школа завжди йде шляхом упровадження передових педагогічних досягнень.

Розстановка педагогів здійснювалася відповідно до фахової підготовки працівників. Треба віддати належне вчителям, які докладають чимало сил і енергії, щоб в школі не просто здійснювалося навчання, а опановувалися освітні технології, щоб навчальний процес був нерозривно пов'язаний з вихованням, з формуванням у учнів не лише культури і хороших манер, але головне – здорових життєвих принципів і переконань.

Станом на 01.09.2019 року навчально–виховний процес в школі забезпечує 5 педагогічних працівників .Щорічною перевіркою особистісного зростання, іспитом на компетентність педагогів є атестація педагогічних кадрів. У 2019-2020 році  в навчальному році педагоги не атестувалися

Якісний склад педагогічних кадрів такий:

- «спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії»-1;

- «спеціаліст І кваліфікаційної категорії»- 1;

- «спеціаліст ІІ кваліфікаційної категорії»- 1

- « спеціаліст » - 2

За стажем роботи:

- від 0 до 3 років— 1 ;

від 4 до 5 років—1;

- від 6 до 10 років —0 ;від 11 до 15 років -2;

- від 16 до 20 років -0; більше 20 років -1. ;

Всі педагогічні працівники мають вищу педагогічну освіту. Вчителі школи протягом року своєчасно проходили курси підвищення кваліфікації при Інституті післядипломної педагогічної освіти.

Педагог - довірена особа суспільства, якій воно ввіряє найдорожче і найцінніше - дітей, свою надію та майбутнє. Саме вчителі є зберігачами культурної і духовної спадщини нашої країни, і тому від їх праці не менш, ніж від темпів росту економічних показників залежить, в якій країні ми будемо жити завтра. Тому сьогодні особливо важливе підвищення професійної майстерності вчителів, розвиток їх творчої діяльності.

7. Методична робота

У 2019-2020 навчальному році методична робота в школі здійснювалася відповідно до Законів України “Про освіту”, “Про загальну середню освіту”.

Роботу педагогічного колективу було спрямовано на реалізацію науково-методичної проблеми «Спрямування діяльності колективу навчального закладу на створення та забезпечення змістовної основи для творчого розвитку дитини, використовуючи нові педагогічні технології  та використовуючи тісну взаємодію з родинами» та виконання таких завдань:

- підвищення якості знань учнів з базових предметів навчального плану;

- підвищення теоретичної, науково-методичної та професійної підготовки педагогічних працівників шляхом організації роботи  ШМО учителів, проведення предметних тижнів;

- підвищення рівня профілактично-консультативної роботи серед учнівського колективу, батьківської громади, створення умов для реалізації відповідних програм щодо розвитку особистості учня, враховуючи соціальний запит та особисту зацікавленість учнів, батьків, педагогів;

- забезпечення ефективності методичної роботи школи;

- продовження роботи щодо забезпечення охорони та зміцнення здоров’я учнів

- підвищення іміджу навчального закладу.

- поширення передового педагогічного досвіду працівників навчального закладу.

Протягом року на засіданнях методичної ради обговорювалися такі питання:

- зміст, форма, методи підвищення кваліфікації педагогічних працівників;

- робота з вчителями,що відчувають утруднення в роботі;

- хід атестації педагогічних працівників;

- підведення підсумків методичної роботи за 2019-2020 н.р. та прийняття рекомендацій щодо організації методичної роботи у 2020-2021 н.р.

Члени методичної ради брали участь у підготовці та проведенні педагогічних рад, інших методичних заходів.

Протягом 2019-2020 н.р було проведено відкриті уроки:

Дата

Клас

Предмет

Вчитель

грудень

4

Українська мова

Яковець А.В

січень

2

Основи здоров*я

Мартинюк Н.М.

квітень

3

Навчання грамоти

Мартинюк Т.І

Уроки проведені на належному науково-теоретичному, методичному рівні.

Один із напрямків методичної роботи - узагальнення та презентація матеріалів з досвіду роботи вчителів школи.Протягом року продовжувалася робота щодо поповнення узагальнених матеріалів з досвіду роботи вчителів школи.

З боку дирекції школи, керівника ШМО надавалася допомога вчителям, які навчалися на курсах підвищення кваліфікації, проводилося індивідуальне консультування педагогів.

Протягом 2019-2020 навчального року було організовано роботу 5 методичних об’єднань за напрямком вчителів початкової школи (керівник Мартинюк Н.М.), затверджено плани роботи, методичні теми, над якими працювали ШМО. Робота методичного об’єднань була спрямована на удосконалення методичної підготовки, фахової майстерності вчителя, удосконалення методики проведення уроку. Були проведені заплановані засідання методичних об’єднань, на яких обговорювалися як організаційні питання (підготовка і проведення олімпіад, предметних тижнів, проведення контрольних зрізів, затвердження завдань для державної підсумкової атестації), так і науково-методичні питання.

У рамках «Предметних тижнів» були проведені предметні тижні з математики,музичного мистецтва в яких брали участь велика кількість учнів. Проведено різноманітні виховні заходи: виставки тематичні, презентації для учнів різних класів, свята, інсценізації тощо. Протягом семестру вчителі школи проводили позакласні заходи в межах шкільних предметних тижнів.

Проблеми наступності у навчанні також була приділена увага: проведені  засідання МО вчителів початкових класів , наради при директорі, мала педрада з питань адаптації першокласників та узгодження єдиних вимог вчителів  початкової школи до оцінювання навчальних досягнень учнів у 4-ому , індивідуальні консультації з батьками першокласників. Робота в цьому напрямку була проведена на достатньому рівні, що дало можливість успішно адаптуватись учням 1-го  класу.

Керівник ШМО звітувала про роботу протягом року. В цілому роботу ШМО протягом 2019-2020 н.р. можна вважати задовільною.

У 2019-2020 н.р. ШМО учителів необхідно чітко спланувати роботу з обдарованими дітьми, працювати над підвищенням рівня якості знань учнів, підвищувати якість підготовки учнів до олімпіад з математики,  української  мови, активніше залучати учнів до участі в інтелектуальних конкурсах, продумувати науково-теоретичні питання для обговорення на засіданнях стосовно реалізації науково-методичних проблем.

8.Виховна робота

Протягом 2019-2020 н.р. виховна діяльність школи була спрямована на реалізацію Законів України “Про освіту”, “Про загальну середню освіту”, державних національних програм, Міністерства наказу № 1243 від 31.10.2011р. «Про Основні орієнтири виховання учнів 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів України». Проблема, над якою працював колектив: «Національно-патріотичнне виховання дітей». Головна увага приділялась формуванню громадянина – патріота України, створення умов для самореалізації особистості відповідно до її здібностей, суспільних та власних інтересів, виховання громадянина з демократичним світоглядом і культурою, який не порушує прав і свобод людини, виховання в учнів свідомого ставлення до свого здоров’я, формування засад здорового способу життя.

Виховання учнів в сучасній школі здійснюється в контексті національної і загальнолюдської культури, охоплює весь навчально-виховний процес, ґрунтується на свободі вибору мети життєдіяльності та поєднує інтереси особистості, суспільства, держави і нації. Система виховної роботи школи покликана допомогти дитині визначити не лише ким бути, а, головне – як жити, як облаштувати життя, обрати режим інтелектуального, емоційного навантаження. Важливою метою є створення умов для розвитку та самореалізації особистості громадянина України.

Реалізацію Концепції національно- патріотичноговиховання в школі Нормативну базу щодо патріотичного виховання учнів складають:

– Програма патріотичного виховання учнівської та студентської

молоді в навчальних закладах України, затверджена спільним наказом

Міністерства освіти і науки України, Міністерства оборони України,

Міністерства внутрішніх справ України від 21.10.2013 № 1453/716/997;

– «Основні орієнтири виховання учнів 1-4 класів загальноосвітніх

навчальних закладів», затверджені наказом Міністерства освіти і науки України від 31.10.2011 № 1243;

– Національна стратегія розвитку освіти в Україні на період до 2021 року, схвалена Указом Президента України від 25.06. 2013 № 344;

– Наказ Міністерства освіти і науки України від 07.09.2000 № 439 «Про затвердження рекомендацій щодо порядку використання державної символіки в навчальних закладах України»;

– Розпорядження Кабінету Міністрів України від 22.05. 2013 № 360 «Про затвердження плану заходів на 2013-2015 роки з підготовки і відзначення 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників та 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років»;

– Концепція національно-патріотичного виховання молоді, затверджена наказом Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, Міністерства освіти і науки України, Міністерства оборони України, Міністерства культури і туризму України від 27.10. 2009 № 3754/981/538/49 (зі змінами).

З метою реалізації Концепції національно-патріотичного виховання молоді, затвердженою наказом Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, Міністерства освіти і науки України від 27.09.2009 №3754/981/538/49 у системі освіти створено цілісну систему національно-патріотичного виховання. Нинішня політична ситуація в країні вимагає від педагогів, батьків, громадськості особливого ставлення до питання національно-патріотичного виховання молоді. На вимогу часу наказом Міністерства освіти і науки України від 27.10.2014 №1232 затверджено план заходів щодо посилення національно-патріотичного виховання дітей . На виконання вищезазначеного наказу у план виховної роботи школи вносяться зміни та доповнення з урахуванням сучасних вимог.Педагогами школи розроблено та впроваджується виховна система «Я.Родина,Батьківщина»; проводяться виховні години: «З Україною в серці», «Вчимося бути громадянами», «Пізнаємо Україну», «Рідний край», «Історія держави і права України», «Державні і народні символи України».

Успішній реалізації завдань щодо виховання у дітей духовних і моральних цінностей сприяють позакласні заходи, що є основою національно-патріотичного виховання дітей та учнів в позаурочний час. Уже протягом кількох років в школі функціонує 1 гурток. Провідною ідеєю роботи гуртка є творчий пошук ефективних форм освітньо-виховної роботи щодо відродження національних традицій, української культури, звичаїв народу, формування в дітей патріотизму і національної гідності.

Важливим чинником національно-патріотичного виховання дітей є робота зі збереження народних звичаїв та обрядів українського народу. Цьому сприяють традиційні заходи «Великодні свята».

9. Співпраця з батьками

З кожним роком в країні посилюється вплив батьківської громадськості на діяльність загальноосвітніх навчальних закладів. Батьки стають активними учасниками навчально-виховного процесу. Вони допомагають педагогам та учням у реалізації соціально значущих проектів та програм. На даний час особливого значення набуває підтримка широкого кола громадськості при вирішенні таких питань:

- оптимальне формування мережі навчальних закладу;

- зміцнення матеріально-технічної бази;

- забезпечення соціального захисту учасників навчально-виховного процесу;

- формування здорового способу життя;

- реалізація освітніх програм тощо.

Робота з батьками спрямована на створення єдиного колективу вчителів, батьків, учнів.

На батьківських зборах розглядалися питання:

- попередження дитячого травматизму;

- виховання свідомого ставлення до свого здоров’я;

- вплив сім’ї на середовище дитини;

- організація навчального року, проведення ДПА;

- проведення ремонтних робіт у закладі протягом року та в літній період.

Співпраці з батьками в школі приділяється велика увага класні керівники, адміністрація систематично спілкуються з батьками учнів, організують спільні заходи, свята. Для зміцнення співпраці вчителів, учнів та батьків в школі створено батьківський комітет, голова якого Тарасюк Н.В.

10. Харчування учнів

На виконання Законів України «Про охорону дитинства», «Про загальну середню освіту» ст. 28 п. 2, ст. 32 п. 6, п. 8, ст.34, п. 3 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», постанови Кабінету Міністрів України від 22. 11. 2004 №1594 « Про затвердження норм харчування у начальних та оздоровчих закладах», спільних наказів Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України від 01. 06. 05. № 242329 «Про затвердження Порядку організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах» з метою організації повноцінного харчування дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, дітей з малозабезпечених сімей, згідно Постанов Кабінету Міністрів України від 19 червня 2002 року № 856 «Про організацію харчування окремих категорій учнів у загальноосвітніх навчально-виховних закладах», від 26.08.2002 № 1243 «Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернатних навчальних закладів» та організації харчування учнів 1-4 класів, відповідно до Закону України «Про охорону дитинства» в школі було організоване гаряче харчування, яке є важливою складовою здоров’язберігаючого середовища учнів. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, саме харчування на 50-70 відсотків визначає здоров’я людини. В школи для організації харчування дітей створені всі необхідні умови: працює шкільна їдальня, забезпечено санітарно-гігієнічний режим, у наявності графік харчування учнів. Технологічне обладнання харчоблоку знаходиться в робочому стані. Спільними зусиллями дотримуються вимоги Порядку організації харчування дітей, затвердженого МОН України від 01.06.05 р. №329. Упродовж 2019-2020 навчального року для учнів школи було організовано гаряче харчування. Учні  пільгових категорій були забезпечені безкоштовним гарячим харчуванням .

11. Соціальний захист учасників навчально-виховного процесу.

Концепція про права людини, яка набула чинності в Україні, дитиною вважає кожну людську істоту до досягнення нею 18-річного віку (т.1). В усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питанням соціального забезпечення, судами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини, особливо дітям пільгових категорій.

Педагогічним колективом школи було вивчено соціальний статус родин і складено соціальний паспорт. Відповідно до соціального паспорту на кінець року у школі навчалися:

- дітей, позбавлених батьківського піклування –0

- дітей-сиріт – 0

- дітей з багатодітних родин –22

- дітей – напівсиріт - 0

- дітей з малозабезпечених родин – 4

- дітей з неповних родин – 1

- дітей, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС – 30

- дітей-інвалідів – 1

У школі систематизована робота з соціального захисту неповнолітніх. Протягом навчального року вчителями двічі було проведено обстеження житлово–побутових та матеріальних умов життя дітей пільгових категорій, у вересні та січні, складено акти обстеження

12. Безпека життєдіяльностіті запобігання дитячого травматизму

У 2019-2020 навчальному році в школі проводилась робота з поліпшення безпеки життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу.

Протягом навчального року виконувалася програма з предмету «Основи здоров'я» та предмету «Фізична культура».

Згідно виховних планів роботи класними керівниками проводяться бесіди щодо:

- застереження нещасних випадків з дітьми від отруєння газом, грибами іншими речовинами;

- правил поведінки на воді, кризі:

- попередження нещасних випадків щодо ураження електричним струмом, блискавкою;

- профілактики травматизму дітей від вибухонебезпечних предметів;

- правил поведінки на вулицях і дорогах;

- правил пожежної безпеки;

- попередження всіх видів дитячого травматизму напередодні канікул, перед екскурсіями,

В школі організована індивідуальна робота з профілактики дитячого травматизму з учнями, які були відсутні на уроках з основ здоров’я, у вигляді тематичних бесід із попередження нещасних випадків.

Всі бесіди з попередження дитячого травматизму на уроках трудового навчання, фізичної культури, основ інформатики фіксуються в журналах проведення інструктажів.

З метою попередження дитячого травматизму на уроках з основ здоров’я та класних годинах учні виконують практичні завдання з складання схем з безпечних маршрутів руху учнів школи, розігрують рольові ситуації.

На основі того, що кількість нещасних випадків знизився до нуля, слід вважати роботу Рудня-Карпилівської ЗОШ І ступеня з попередження дитячого травматизму в 2019-2020 навчальному році на високому рівні.

13. Виконання Закону України „Про звернення громадян”

- заслуховується питання на нараді при директорі (2 рази на рік );

- письмових звернень - 0 ;

- відповідна документація ведеться згідно з чинним законодавством України;

- встановлено години особистого прийому   громадян адміністрацією школи.

14. Охорона праці

З метою створення безпечних умов робо­ти та охорони праці було здійснено:

- перевір­ку електричного обладнання на заземлення, розроблені функціональні обов'язки з питань охорони праці для всіх категорій працівників,;

- своєчасно проводи­лися вступні інструктажі та інструктажі на робочому місці співробітників закладу, учнів, забезпечувало­ся дотримання санітарно-гігієнічного режиму.

Робота з охорони праці здійснюється відповідно до чинної нормативності, колективного договору школи (розділу «Умови праці», «Охорона праці»), комплексних заходів з охорони праці, забезпечується виконання вимог законодавчої та нормативної бази з даного питання:

- ведення журналів з охорони праці, дотримання порядку проведення та реєстрації інструктажів;

- проведення інструктажів;

- розгляд питання на нараді при директорі, засіданні педагогічної ради; раді закладу;

- реалізація плану заходів з безпеки життєдіяльності учнів;

- проведення роз’яснювальної та профілактичної роботи, ведення відповідної документації;

- дотримання правил протипожежної безпеки;

- виконання плану – заходів проведення ремонтних робіт;

- виконання угоди з охорони праці;

- нещасних випадків, травмування на виробництві не було

Однак потребується додаткове фінансування для проведення комплексу заходів з охорони праці:

- ремонт обладнання на спортивному майданчику;

- забезпечення безпеки роботи електромережі та електрообладнання

- заправка вогнегасників

удосконалення навчально-виховного процесу на інноваційній основі.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.